Misja Fundacji

Misją naszej Fundacji jest pomoc psychologiczna osobom z chorobami nowotworowymi i ich bliskim oraz profilaktyka, promocja zdrowia i edukacja psychoonkologiczna. Działania te mają na celu poprawę jakości życia, dostęp do specjalistów i potrzebnych informacji w procesie choroby i zdrowienia.

Zespół Fundacji

Anna Borzeszkowska - fundator i prezes Fundacji

ab-miniPomysł założenia Fundacji zrodził się z potrzeby i chęci wspierania osób stykających się z chorobami onkologicznymi. W swoim życiu wielokrotnie spotykałam się z osobami doświadczonymi tymi chorobami. Każdy miał inne doświadczenie i każdy inaczej je przeżywał. Jedno wydaje mi się wspólne – lęk, chaos, strach, panika, która towarzyszy. Spotykałam też osoby, które zmieniały swoje życie dzięki chorobie i szły dalej swoją nową ścieżką.
Moją pasją jest psychoonkologia. Od kilku lat dokształcam się w tej dziedzinie.
Jestem certyfikowanym w San Francisco Cancer Coachem w programie „From Panic to Powerful” oraz absolwentką Studiów Podyplomowych na kierunku Psychoonkologia na SWPS w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Pracuję jako wolontariusz w Infolinii Onkologicznej oraz w kwidzyńskim hospicjum.
Jestem fundatorem i prezesem Fundacji Onkologicznej Nieoczekiwana Podróż.
Jestem certyfikowaną nauczycielką MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Uprawnienia do prowadzenia 8- tygodniowych kursów redukcji stresu MBSR zdobyłam w The Institute for Mindfulness-Based Approaches z siedzibą w Niemczech. Jest to jeden z wiodących europejskich ośrodków,
Regularnie się uczę i rozwijam. Uczestniczę w szkoleniach, konferencjach organizowanych w Polsce i za granicą.
Wykształcenie:
Tytuł magistra prawa uzyskałam na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu finansów i rachunkowości zarządczej oraz studia MBA. Jestem również certyfikowanym Master Coachem przy EMCC.
Obecnie jestem studentką studiów doktoranckich.
Doświadczenie zawodowe:
Od ponad 20 lat pracuję w korporacjach w obszarze finansów i HR odpowiadając za zarządzanie zasobami ludzkimi w Polsce i w regionie EMEIA.
Moje doświadczenie zawodowe pokazuje coraz dobitniej, że pracując coraz więcej i szybciej ludzie doświadczają coraz większej presji. Jakże często ta presja jest tak wysoka, że powoduje przepracowanie, wypalenie zawodowe, depresję i różne choroby. Praca staje się nieprzyjemna i powoduje sytuację narastającego i ciągłego stresu.
Moje doświadczenie i wykształcenie łączę w całość. Tak też staram się postrzegać drugiego człowieka – jako osobę, która potrzebuje w równowadze funkcjonować w życiu osobistym i zawodowym.

Irena Michna - członek zarządu Fundacji

Aaaaa ....

Monika Rybicka - członek zarządu Fundacji

Mam na imię Monika. W mojej codziennej pracy usprawniam procesy personalne w firmach, pomagam budować ich wizerunek i z radością prowadzę szkolenia. Do moich zadań podchodzę z ogromnym zaangażowaniem. Ważna jest dla mnie zarówno ich wartość merytoryczna, jak i uporządkowana, estetyczna forma. W Fundacji Nieoczekiwana Podróż zajmuję się promocją, współpracą, organizowaniem i prowadzeniem spotkań czyli tym, co robię zawodowo i w czym czuję się najlepiej. Jestem uważna. Słucham, rozmawiam, poszukuję. Po godzinach jestem kobietą funkcjonująca w męskim świecie (mąż i dwóch synów). Lubię spędzać czas pochłaniając duże ilości książek.

Paulina Krajewska - psycholog

Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, magisterium z psychologii o specjalności psychologii klinicznej. Dodatkowo ukończyła pięć lat studiów filozoficznych o specjalności komunikacji społecznej. W trakcie studiów wybrała ścieżkę z psychoterapii zaburzeń psychicznych i psychoonkologii. Prowadziła badania empiryczne w zakresie psychotanatologii i psychoonkologii w ramach pracy magisterskiej. Obecnie kończy studia podyplomowe z psychoonkologii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Jej zainteresowania skupiają się wkoło psychoterapii integracyjnej i promocji zdrowia. W swojej pracy łączy techniki z wielu paradygmatów dobierając je do specyfiki problemu pacjenta. Jest otwarta, komunikatywna i oddana w kontakcie z drugim człowiekiem.

 

Kontakt

Fundacja Nieoczekiwana Podróż

ul. Piłsudskiego 22/2, 82-500 Kwidzyn

NIP: 581 195 83 89    KRS: 0000508428    REGON: 222082010-00020    Numer konta: 07 1160 2202 0000 0002 6313 3742 (Bank Millennium)

Tel. 785 032 389 fundacja@nieoczekiwanapodroz.com