Rozmowy bez pośpiechu

to przestrzeń, w której będziemy zamieszczać rozmowy przeprowadzane z pacjentami onkologicznymi, osobami, które wyszły z choroby, osobami, które opiekują się swoimi bliskimi w chorobie nowotworowej i tymi, które zetknęły się z tą chorobą na innych płaszczyznach.
To też przestrzeń dla tych osób, które z powodu choroby nie mogą wyjść z domu. To może być okazja do spotkania z innymi ludźmi i ich doświadczeniami.
Chcemy rozmawiać o tym w jakim momencie życia naszych rozmówców pojawiła się choroba. Jak przyjęli tę wiadomość. Jak ta wiadomość i to doświadczenie wpłynęło na ich plany, marzenia i jak zmieniło ich życie. Czy i jakie znaleźli sposoby na radzenie sobie z całą tą nową i zaskakującą sytuacją.
Chcemy pytać również o to co było najtrudniejsze a co wręcz nie do zniesienia. Jak dostosowywali się do nowej rzeczywistości. Jak wracali do życia społecznego, rodzinnego i zawodowego po chorobie.
Będą również rozmowy z osobami opiekującymi się i wspierającymi swoich bliskich. Czym dla nich jest ta choroba. Czy i jak wzmacniają siebie aby nieść pomoc swoim bliskim. Czy i jak poradzili sobie z odejściem swoich bliskich. Czego te doświadczenia ich nauczyły.
Mam nadzieję, że czytając te rozmowy znajdziecie w nich Państwo coś dla siebie. Może inspirację, może siłę w chwilach słabości i zwątpienia. Może początek do jakiejś zmiany.
Zachęcam do lektury ale również do podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby porozmawiać o swoim doświadczeniu proszę o kontakt z Fundacją.
Anna Borzeszkowska

Zachęcam do przeczytania rozmowy z Panem Antonim Cichończukiem.
Rozmawialiśmy o jego sportowej pasji i doświadczeniu choroby nowotworowej. Rozmawialiśmy o tym jak biegając ścigał się z rakiem.
Rozmawiała Anna Borzeszkowska

 

Kontakt

Fundacja Nieoczekiwana Podróż

ul. Piłsudskiego 22/2, 82-500 Kwidzyn

NIP: 581 195 83 89    KRS: 0000508428    REGON: 222082010-00020    Numer konta: 07 1160 2202 0000 0002 6313 3742 (Bank Millennium)

Tel. 785 032 389 fundacja@nieoczekiwanapodroz.com